Zájazdy a vstupenky na Celtic Glasgow

Letecké zájazdy na najslávnejší škótsky futbalový klub - FC Celtic Glasgow, ktorý má jednu najlepšiu fanúšikovskú základňu na svete.

Klub založili v roku 1887 írski prisťahovalci, aby pomohli zmierniť chudobu v južnej časti Glasgowa, a od začiatku sa volá Celtic. Prvý oficiálny zápas sa uskutočnil v roku 1888 proti Rangers, keď Celtic vyhral 5:2.

V roku 1889 získali svoju prvú trofej pre víťaza North-Eastern Cupu.

Do začiatku druhej svetovej vojny bol Celtic veľmi úspešný. Zbierali jeden titul a trofej za druhou. Potom prišiel úpadok a Celtic sa v 60. rokoch 20. storočia opäť vrátil na vrchol.

Rok 1967 bol najúspešnejším rokom v histórii klubu. Celtic vyhral všetky súťaže, do ktorých sa prihlásil, t. j. Ligu, Škótsky pohár, Škótsky ligový pohár, Glasgowský pohár a Ligu majstrov. Po tesnom víťazstve vo finále Ligy majstrov dostal tím prezývku "Lisabonské levy"

V 70. a 80. rokoch minulého storočia Celtic naďalej dominoval na domácej pôde. Deväťdesiate roky priniesli problémy, klub takmer zbankrotoval, ale koncom 90. rokov a začiatkom nového tisícročia sa Celtic opäť vrátil na víťaznú vlnu a odvtedy na domácej pôde dominuje a láme rekordy. Na svojom konte majú neuveriteľných 50 ligových titulov a mnoho ďalších trofejí.

Celtic je držiteľom rekordu najväčšej návštevnosti na zápase v Európe z roku 1937, keď na štadión prišlo približne 147 000 ľudí.

Medzi legendy klubu patria James Kelly, Jimmy Quinn, James McGrory, Alec McNair, Henrik Larsson, Scott Brown, Neil Lennon a Kenny Dalglish.